Jak uwolnić się od narzekania i cieszyć spokojem ducha?

Pewnie nie raz zastanawiałeś/aś się jak zrobić, by bardziej ci się chciało, jak być optymistycznym, jak uwolnić się od narzekania, jak cieszyć się życiem i zauważać szklankę do połowy pełną? Jeśli próbowałeś już pozytywnego myślenia, afirmacji i ćwiczeń wdzięczności, ale nadal wzdychasz rano gdy musisz wstać z łóżka i iść do pracy, ten artykuł jest dla ciebie! Pokażę ci, dlaczego narzekanie jest ważne, jak wynieść z niego jak najwięcej, jak wykorzystać je na swoją korzyść i jak z narzekaniem się zaprzyjaźnić.

Po pierwsze: szklanka do połowy pełna czy pusta?

Jeśli do tej pory przyjmowałeś jedno z dwóch stanowisk i w ten sposób określałeś się jako optymista lub pesymista, zachęcam cię do otworzenia się na dodatkową perspektywę i objęcia wzrokiem całej szklanki. Co to znaczy? Zauważ, że jest ona i w połowie pełna, i w połowie pusta. Takie spojrzenie pozwoli ci poszerzyć perspektywę i zobaczyć pełną sytuację, czyli połączyć wszystkie elementy w jedną, spójną całość.

Nowa, szersza perspektywa da ci wolność wyboru i łączenia, a to sprawia, że nic nie jest tylko białe czy czarne.

Dobra strona narzekania

Jeśli więc narzekanie nie jest jedynie złe (narzekanie jako coś, czego trzeba się pozbyć), co mogłoby być w tym pozytywnego? Jeśli przypatrzysz się bliżej twoim narzekaniom, możesz odkryć, że pod nimi znajdują się twoje potrzeby. Czyli coś, co prosi lub krzyczy o uwagę lub zmianę.

Czytaj dalej w Akademii Ducha…

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.